Odhaľte tajomstvo lode Titanic

31. 07. 2015

logo výstavyTitanic bol vo svojej dobe najväčšou osobnou transatlantickou loďou sveta, ktorá mala byť vizitkou technickej revolúcie. Bola určená na prevoz cestujúcich a pošty medzi Európou a Severnou Amerikou. Práve veľké transatlantické lode symbolizovali veľkolepý rozvoj techniky a nástup nových technológií. Titanic však stroskotal vo vodách Atlantiku už počas svojej prvej plavby 15. apríla 1912. V tento osudný deň zomrelo viac ako 1500 osôb.

Svetová výstava Titanic dokonale a pravdivo zobrazuje historické súvislosti, spoločenskú a politickú situáciu na Slovensku aj vo svete na začiatku 20. storočia a 12. augusta 2015  sa po prvýkrát predstaví na Slovensku.
Výstava návštevníkom priblíži veľkú migračnú vlnu začiatku tohto storočia, kedy tisíce ľudí utekalo z Európy pred chudobou a blížiacou sa I. svetovou vojnou za vysnívaným bohatstvom do Ameriky. Návštevníci sa na výstave zoznámia s históriou moreplavby, veľkými zámorskými objavmi, technickými vynálezmi, umeleckými smermi, ale aj politickou situáciou, ktorá viedla k vypuknutiu I. svetovej vojny.

boarding pass Pri vstupe na výstavu každý návštevník obdrží „boarding pass – palubnú vstupenku“ s konkrétnym menom reálneho človeka, ktorý na Titanicu v dobe jeho katastrofy bol. Prežije tak celú prehliadku výstavy ako konkrétny cestujúci na palube Titanicu. Vďaka dokonalej rekonštrukcie kajút na lodi, strojovne alebo jedálne návštevníci nasajú naozajstnú atmosféru prepychu aj biedy na začiatku 20. storočia. Zažijú nádheru dobových interiérov, ale aj hluk strojovní a následnú úzkosť pred naozajstným a reálnym nešťastím.

Osobné zážitky návštevníkov a veľké množstvo reálnych exponátov zaraďuje výstavu Titanic k najobľúbenejším na celom svete. Usporiadateĺom výstavy je JVS group.

Preto, odhaľte tajomstvo Titanicu a prežite atmosféru 20. storočia. Všetky potrebné informácie nájdete na stránke výstavy.

Základné informácie:

Dátum: 12. 8. 2015 – 6. 12. 2015
Miesto konania:  Incheba EXPO Bratislava,  haly A2 a D2

Zdroj:

Výstava Titanic

(MI)

Zaujímavé video na tému Titanic najdete na stránke Discovery presents Strange Science

Video: Vrak sa rozpadá rýchlejšie ako sa očakávalo kvôli podivným baktériam požierajúcim železo

Kľúčové slová:
výstavy

Tlač