Ortopedické pomôcky ako módne doplnky

10. 07. 2015

Vyzerá to tak, že klasickým ortopedickým pomôckam už odzvonilo. Odteraz si ich pokojne môžete zladiť aj s oblečením. Korzet, či ortéza nemusí byť príťaž, ale doplnok. Dizajnéri z celého Slovenska poslali svoje návrhy, ktoré majú pacientom dvihnúť sebavedomie.

Televízna stanica Markíza_logo(08. 07. 2015; Televízna stanica Markíza; Televízne noviny; 19:00; por. 32/34; Lenka Perželová , Jaroslav Zápala, Mária Chreneková Pietrová)

Jaroslav Zápala, moderátor: „Dá sa vyzerať dobre, aj keď má človek vážny zdravotný problém? Korzet, či ortéza nemusí byť príťaž."

Mária Chreneková Pietrová, moderátorka: "Dizajnéri z nich dokážu urobiť sexy doplnky. Človek so zranenou nohou sa môže zmeniť na hrdinu z filmu."

Lenka Perželová, redaktorka: "Vyzerá to tak, že klasickým ortopedickým pomôckam už odzvonilo. Odteraz si ich pokojne môžete zladiť aj s oblečením. Noha bola niekedy drevená a korzet z ocele. Neskôr sa pacient obalil v sadre. Dnes mu spravia sken, upravia ho a pošlú do frézy, z ktorej vyjde hotový model."

Andrea Černá, zástupkyňa riaditeľa výroby: „Nevedeli sme si v podstate poradiť s tým, že ako by sme ešte mohli vylepšiť ten dizajn tej pomôcky, preto sme v podstate pristúpili na podporu tej dizajnérskej súťaže."

Lenka Perželová: „Dizajnéri z celého Slovenska poslali svoje návrhy, ktoré majú pacientom dvihnúť sebavedomie."

Andrea Černá: „Mali konzultácie s ortopedickými technikmi, potom mali ešte aj konzultácie s lekárom."

Jaroslav: „Návrh trval tak týždeň, týždeň a pol, to bolo neustále kreslenie, potom 3D model."

Monika: „Mojou inšpiráciou hlavnou bola jemnosť a ľahkosť púpav. Chcela som vlastne korzet odľahčiť."

Jaroslav: „Možno aj trochu sci-fi filmy, hry."

Andrea Černá:  „Doba sa vyvíja, aj v tej ortopedickej protetike stále ide všetko dopredu, tak akonáhle sa niečo objaví, čo by sme mohli zlepšiť, tak určite."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o. (prepis relácie)
(MB)

Kľúčové slová:
inovácie

Tlač