Návrat slovenských vedcov

14. 08. 2015

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini prijal medzinárodne uznávaného vedca slovenského pôvodu Norberta Wernera. Astrofyzik v súčasnosti pôsobí na Stanfordskej univerzite v Kalifornii. Na Slovensko prišiel, aby spolu so slovenskými astronómami vypustili stratosférický balón, ktorý bude skúmať padanie perzeid. Predseda parlamentu s ním hovoril najmä o vládnom programe, ktorý by mal pritiahnuť našich úspešných vedcov späť na Slovensko.

Televízna stanica TA 3_logo

(12. 08. 2015; Televízna stanica TA 3; Hlavné správy; 18.30; por. 9/18; Gabriela Marchevská, Alfonz Šuran)

Alfonz Šuran, moderátor: „Predseda Národnej rady Peter Pellegrini prijal medzinárodne uznávaného vedca slovenského pôvodu Norberta Wernera. Astrofyzik v súčasnosti pôsobí na Stanfordskej univerzite v Kalifornii. Na Slovensko prišiel, aby spolu so slovenskými astronómami vypustili stratosférický balón, ktorý bude skúmať padanie perzeid."

Redaktorka: „Predseda parlamentu hovoril s mladým vedcom najmä o vládnom programe, ktorý by mal pritiahnuť našich úspešných vedcov späť na Slovensko."

Norbert Werner, astrofyzik: „Keby oni mali možnosť sa vrátiť na Slovensko, oni by mohli vytvoriť tie kryštalizačné jadrá, okolo ktorých by sa mohla slovenská veda ďalej rozvíjať, dosahovať excelentné výsledky."

Peter Pellegrini, predseda Národnej rady: „Som veľmi rád, že víta tú našu snahu s tým, že ale bude si vyžadovať určité, by sme povedali, kroky b) a c), pretože jedna časť je návrat, druhá časť je zabezpečiť aj nejaké reálne fungovanie daného vedca spolu so zaujímavým projektom tu na Slovensku."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MB)

Kľúčové slová:
fyzikálne vedy

Odbory vedy a techniky:
Prírodné vedy

Tlač