Fotogaléria

Ceny SAV udelili za významné výsledky

Slovenská akadémia vied udelila vo svojom Kongresovom centre v  Smoleniciach 22. júna 2017 výročné Ceny SAV  vedeckým tímov a osobnostiam. SAV každoročne udeľuje ceny  za významné výsledky dosiahnuté v rôznych oblastiach výskumu a popularizácie vedy v uplynulom období pri príležitosti výročia svojho založenia.

Vedec roka SR 2016

Jubilejný 20. ročník oceňovania Vedec roka Slovenskej republiky sa uskutočnil 16. mája 2017 o 14.00 hod. v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave. Ocenenia boli udelené v piatich kategóriách: Vedec roka SR, Vedkyňa roka SR, Osobnosť roka v oblasti technológií, Osobnosť roka v programoch EÚ a Mladá osobnosť vedy.

Prví absolventi Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach mali svoju Zlatú promóciu

V rámci Prírodovedeckých dní 2017 sa 26. apríla 2017 sa na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach uskutočnila Zlatá promócia prvých absolventov Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach z roku 1967.

CVTI SR a otvorený prístup k výsledkom vedy a výskumu

Otvorený prístup (Open Access – OA) predstavuje bezplatný a neobmedzený prístup používateľa k vedeckým informáciám. Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) od roku 2013 plní funkciu národného referenčného bodu pre oblasť otvoreného prístupu k vedeckým informáciám a ich uchovávaniu

XFEL bude zdrojom RTG žiarenia výnimočných kvalít

Európsky projekt 3.4 km dlhého RTG lasera budovaného v Hamburgu, pod názvom „The European X-Ray Free Electron Laser Project“, skrátene XFEL, bude zdrojom RTG žiarenia výnimočných kvalít presahujúci všetky aktuálne svetové zdroje. Projekt Európskeho XFEL je v súčasnej dobe uvádzaný do prevádzky.

Revolúcia v oblasti biometrie tváre – IFace 3.0

Slovenská spoločnosť Innovatrics opäť posúva hranice biometrie. Tentoraz je to prevratná technológia rozpoznávania tváre na mobilných a desktopových zariadeniach. Nová technológia je určená predovšetkým mobilným vývojárom a systémovým integrátorom, ale aj  bankovým a iným komerčným organizáciám, ktoré budú využívať biometriu tváre.

Elektronické informačné zdroje pre oblasť spoločenských a humanitných vied dostupné v CVTI SR

Spoločenské a Humanitné vedy tvoria v poradí posledné dve zo základných šiestich skupín odborov vedy a techniky definovaných Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj. Uvedené delenie bolo prevzaté aj do aktuálne platnej slovenskej legislatívy, ktorá upravuje oblasť štátnej podpory výskumu a vývoja.

Dôsledky globálneho otepľovania nasnímal známy hollywoodsky herec pre Street View

Služba Street View bola obohatená o snímky Grónska, ktoré nasnímal známy holywoodsky herec.

Elektronické informačné zdroje pre oblasť pôdohospodárskych vied dostupné v CVTI SR

Pôdohospodárske vedy sú štvrtou zo základných šiestich skupín odborov vedy a techniky tak, ako sú definované Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj. Uvedené delenie bolo prevzaté aj do aktuálne platnej slovenskej legislatívy upravujúcej oblasť štátnej podpory výskumu a vývoja.


<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>